Cesty domů pokračují

Na poměrně náročnou seriálovou sezónu během jarních a letních schémat jsme si již za ty roky zvykli. V podstatě do hlavního vysílacího času každá s televizí nějaký ten seriál zařadila. Pozadu tedy nemohli zůstávat ani na Primě, kde po skončení Velmi křehkých vztahů měli díru ve vysílání. Tu zalepilo až nasazení seriálu Cesty domů. Pod taktovkou Jiřího Adamce se rozpohybovali složité mezilidské vztahy mezi dvěma znesvářenými rody. Najít společnou řeč po mnoha letech hádek nebylo nic snadného a cesta k osvícení byla lemována spoustou bolesti a odříkání. Ale jak jsme mohli vidět, nakonec to dokázali. Rudolf Bernát a Petr Kosík se opětovně stali přáteli na život a na smrt. Jak jinak vysvětlit obětavost, s níž se Rudolf nabízí vzít na sebe vinu za Petrovo milosrdenství.

Ke slovu tak přicházejí nový hrdinové, jejich osudy jsou neméně pohnuté. Simona je obávanou soudkyní, co si nebere s nikým servítky. Když jsou důkazy nezpochybnitelné, přichází zasloužený trest. Jen je otázkou, co je zločinem Simony, když dostala od života tak přísný rozsudek. Její rodina se pozvolna rozpadá, za což do jisté míry může i věčný cynismus Hynka. Příliš štěstí ji zřejmě nečeká ani ve vztahu s kolegou Semerádem. Místo chystaných zásnub bude potřeba vyřešit nejeden názorový rozdíl. Když bude Simona ochotna přehlédnout Semerádův úlet s Ivanou Pánkovou, tak je tu přeci jen něco, co mu odpustit jen tak nedokáže. Jak se ukazuje, Semerádův rozsudek nad Rudolfem Bernátem měl své opodstatnění v minulosti.

Již ve chvíli, kdy se tohoto případu ujímal, toužil po pomstě Bernátovi. To jeho vinou se rozpadlo manželství a odcizila se mu i dcera. Poslat jej tedy nekompromisně za mříže pro něho bylo jisté zadostiučinění. S tím se Simona nechce jen tak smířit a snaží se ze všech sil najít řešení, jak Bernátovi pomoci. Ve chvíli, kdy selhávají všechny možnosti, přichází zázrak. Semerád je odhodlán udělat správnou věc, pokud tím opět získá respekt Simony. Cesty domů online tak pokračují v nastoleném duchu spletitých mezilidských vztahů, v nichž je občas náročné se zorientovat.